Egyhangúság ellen – csíkokkal
Sokan félnek színeket használni otthonukban. Csíkokat festeni pedig még többen félnek. Ők azok, akik megfeledkeznek a csíkok jótékony hatásáról, avagy hogyan fedjük el otthonunk hátrányait?
Fontos alapszabály, hogy vásárláskor kérj mintát, amit hazavihetsz magaddal, hogy megnézd, az otthoni fényviszonyok között milyen látványt nyújt, amit kiválasztottál. Nézd meg, milyen természetes, illetve mesterséges fényben, valamint illik-e a szobádhoz – kanapé, bútorok, stb. -, mert ugye nem a gombhoz keresünk kabátot…
Most jöjjön néhány aranyszabály:
- ha túl keskeny a szobád, ellensúlyozd vízszintesen körbefuttatott csíkokkal. Ezzel szélesíted a teret, és vizuálisan csökkented a padló és plafon közti távolságot – magas belterű lakásoknál jó megoldás lehet.
- nem elég magas a szobád? Vegyél hosszában csíkos tapétát, vagy fess függőlegesen futó csíkokat a falra. De itt is gondolj a térszűkítő hatásra!
- Ha hangsúlyozni szeretnéd szobád egy részét, csak egy falszakaszon használj csíkokat.
- Vigyázz azzal, hogy hányféle, milyen vastag és milyen színintenzitású színeket választasz a falra. Az eredmény egyaránt lehet játékos, de akár elrettentő is.
- Jól mutathatnak egy szín árnyalatai csíkokként, de választhatsz kontrasztos megoldást is, pláne, ha a színek visszaköszönnek a szoba egyéb tárgyain is.
- Ha már említettem egy szín árnyalatait, nagyon szép megoldást lehet elérni egy szín fényes és matt változatainak váltakozásával.
- Ha félsz a festett vagy ragasztott csíkoktól, használj csíkos kiegészítőket: függönyt, szőnyeget, párnát, ágytakarót, lámpát, vázát és egyéb tárgyakat.
És most jöjjenek további inspiráló képek:
|
egybeolvadva: különleges hatás |
|
váltakozó csíkvastagság: nagggyon dögös!!! |
|
szuper megoldás: van is, meg nincs is csík |
|
a fal és a kiegészítők tökéletes összhangja |
Megoldások merészebbeknek:
A képek és továbbiak itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, itt, és itt.