Az előző bejegyzésben ígértem, hogy írok a hálószobai kényelem alapvető szempontjairól is. A fürdős írás sémáját követve a kulcsszavaink továbbra is a kényeztetés és a kényelem.
És most nézzük a hálószobádat.
A szimmetria kialakítása a hálószobában a legegyszerűbb: adott egy franciaágy, adjunk neki keretet 1-1 éjjeliszekrénnyel. Az éjjeliszekrényekre pedig mi más kerülhetne, mint 1-1 olvasólámpa… J
Van ágytámlád? Kényelmes és elegáns, ráadásul nem szükséges emiatt lecserélned az ágyadat, hiszen bármikor csináltathatsz magadnak egyet egy kárpitossal, olyan méretben, színben és anyagban, ami igazán illik a szobádhoz, és persze Hozzád. Nem beszélve arról, hogy így kisebb eséllyel fázol meg, mert nem kell a rideg falnak dőlve olvasni vagy tévét nézni.
Hogyan lehet az ágyad igazán hívogató és kényelmes?
Ne spórolj az ágyneműhuzaton és a díszpárnákon. Válaszd a legjobb, legpuhább anyagot, hiszen napod 1/3-át itt töltöd el… akkor pedig igazán megérdemled a maximális kényeztetést… J
A legfontosabb a minőség. A textilek minőségét a szövetsűrűség mutatja. Minél nagyobb a szövetsűrűség, annál puhább és kényelmesebb az ágyneműd, ágytakaród, stb. Ne sajnáld a pénzt a díszpárnákra sem, hiszen ezek mutatós darabjai a hálódnak – és nem mellékesen a nappalidnak egyaránt. Ezek segítségével hívogatóvá, otthonossá tudod tenni ágyadat, kanapédat.
Vegyél szép képeket, vagy tükröket a falra. Ez a legegyszerűbb módja annak, hogy feldobd üres falaidat. Ha keretezett képet választottál, figyelj arra, hogy a keret anyaga és színe illeszkedjen az enteriőrbe. Ez nem jelenti kimondottan azt, hogy ugyanolyan színű legyen, mint pl. a komódod, vagy az ágyad. A legfontosabb a színharmónia, azaz, hogy az összkép jól mutasson. Ha bátrabb vagy és jó az ízlésed, nyugodtan kísérletezhetsz különböző színekkel, hiszen köztudott, hogy bizonyos színek milyen „jó hatással vannak” egymásra.
Ahol van, ott a függöny is hozzáhárul a szimmetrikus kép kialakításához, hiszen a sötétítő függöny az ablak két oldalára van elhúzva nappal, keretet adva ezzel az ablaknak.
A kényelmedet szolgálja a többszintű világítási rendszer. Bár a hálóba nem kell olyan sok szint, hiszen ebben a helyiségben csak nagyon ritkán kell erős megvilágítás, inkább a hangulatos, ragyogásmentes megvilágítás a főbb szempont, mely még praktikusabb, ha szabályozható a fény ereje. Nem is gondolnád, hogy a fények változtatásával hányféle arcát mutatja meg a szobád…
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: